Derby s Dolním Bousovem

Nepodcenit soupeře a zápas odmakat, to bylo to nejdůležitější o co v derby zápase proti Dlouhé Lhotě šlo.

Od počátku jsme začali aktivně a hned ve 30. vteřině po nahrávce Martina Kalinky střílel z malého vápna nad Petr Vynikal, v 9‘ pálil do gólmana Ondra Klíma, ve 12‘ napřáhl za pokutovým územím Martin Kalinka, míč se odrazil od břevna a od zad gólmana Bejra a skončil v síti 1:0. O dvě minuty později poslal míč podél gólmana hostí Ondra Klíma po přihrávce Marka Koštíře 2:0. Ve 20‘ centroval Milan Merva, na míč si naběhl Kuba Kasal, ale branku těsně minul, chvilku na to začala naše série neproměněných šancí, téměř do odkryté branky. Ve 25’netrefil Marek Koštíř, o dvě minuty minul prázdnou branku Ondra Klíma, ve 31‘ znovu prázdná branka a střela Marka Koštíře vedle. Ve 32‘ se ke slovu dostali hosté, střelu z brankového území srazila naše obrana na roh, 35‘ přinesla samostatný únik Ondry Klímy a zakončení mimo branku hostí, důležitý zákrok předvedl ve 45‘ Martin Sýkora, kdy po rohu výborně zneškodnil střelu hostí, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Druhý poločas otevřel střelou těsně vedle ve 49‘ Luděk Holub, v 51‘ a 60‘ se osmělili hosté, ale výborně chytající Martin Sýkora jim nedal šanci, v 66‘ po nahrávce Radka Tomíčka nastřelil hostujícího gólmana Ondra Klíma, v 74‘ a v 87‘ neproměnil šance Marek Koštíř, definitivní podobu výsledku dal v 89‘ po průniku po levé straně Radek Tomíček 3:0.

DOLNOBOUSOVSKÝ SK x FK DLOUHÁ LHOTA 3:0 (2:0)

Branky: 12. Kalinka, 14. Klíma, 89. Tomíček – 0.  ŽK: 0 – Pastorek, Dubický. Rozhodčí: Marek (Richtár, Filip). Rohy: 3:2. Diváci: 120

D. Bousov: Sýkora, Hrdý, Kubeček, Holub (85. Bíšek), Bartoň, Merva (84. Stejskal), Kalinka (57. Šolc), Kasal (62. Tomíček), Vynikal, Koštíř, Klíma

Dlouhá Lhota: Bejr, Limr A., Limr M. (38. Charvát), Brodský, Pastorek, Šolc, Kohnhäuser, Zelba, Dubický, Zdobinský O., Zdobinský L.

zdroj: web Dolnobousovský SK

15.04.2017